Zaznacz stronę

Ogród w Bolesławcu

Jednym z bardziej interesujących elementów ogrodu będzie rabata na przodzie ogrodu umieszczona ok 30 cm poniżej poziomu powierzchni ogrodu,  zabezpieczona murkiem oporowym , oświetlona dookoła profilem led. W niej znajdują się nasadzenia z traw i czosnków a nad wszystkim rozpościerać się będą korony brzóz odmiany Doorembosa znajdujące się nieopodal w rabatach z kostrzewy.

Na tyle ogrodu znajduje pojawia się prostokątna rabata w formie podniesionego terenu zabezpieczonego murkiem oporowym. W donicy znajdują się nasadzenia z bylin oraz szałwii oraz bukszpanów. Stworzona donica jest częścią przedłużonego tarasu oraz będzie stanowiła bazę do zamontowania na niej drewnianej ławki w kształcie litery L.

Istotną kwestią dla Właścicieli posesji było zaprojektowanie podjazdu, który będzie komponował się z domem ale nie przytłaczał pomimo swojego rozmiaru. Aby to uzyskać zaproponowano płyty betonowe w dwóch kolorach – jasno – szarym  Obrzeża podjazdu oraz jego środek zdobią rabaty.

Projektowi podlegał również taras, który biegnie na tyle domu i na kształt litery L przechodzi w ogród. Taras wykończony zostanie drewnianymi deskami z modrzewia syberyjskiego. W tarasie znajdują się kwadratowe otwory, w których posadzone zostaną małe ozdobne drzewka Wiązu Geish. Kropką na ‚i’ tarasu jest znajdujący się obok niego nowoczesny zbiornik wodny z ciekiem wodnym.  Taras podzielony zostanie na części funkcjonalną z wypoczynkiem tarasowym oraz stołem i część wypoczynkową  z hamakiem. Nad tarasem zaproponowano pergolę aluminiową z regulowanym systemem żaluzji dachowych.

W ogrodzie znalazło się również miejsce na basen, który dopełnia całość projektu nadając mu nowoczesny i wyjątkowy charakter.