Zaznacz stronę

Taras w Górce Włodowskiej

W ogrodzie królują  klasyczne roślin ale o wyszukanych formach oraz kolorach, połączone w harmonijne kompozycje. Ich układ miał oddać naturalistyczny klimat, zachęcający do przebywania w ich towarzystwie.

W ogrodzie zaproponowano wiele gatunków roślin iglastych, które stanowią doskonałe tło dla innych roślin oraz wspaniale komponują się z trawami, kwitnącymi krzewami oraz bylinami. Trawom w ogrodzie towarzyszyć będą lawendy, hortensje w dwóch odmianach – białej Annebelle oraz zmieniającej swoją barwę w czasie (od białej do różowej) hortensji ‚Limelight’, szałwi, kosaćców itp.

Ogród zaprojektowano tak aby dominowały w nim 3 kolory – biel, róż i fiolet. Harmonię w ogrodzie dopełniać będą pojawiające się grupowo, formowane w kule bukszpany oraz  krzewy grabowe.

Dla Klientów bardzo istotne było osłonięcie frontu w ogrodzie i jego lewej strony tak, aby mogli czuć się swobodnie i intymnie. W związku z czym na przodzie posadzono graby szczepione formowane w ekran, które doskonale spełnią swoją funkcję. Pod nimi podsadzono grab formowany w żywopłot oraz kwitnącą na biało tawułę odmiany Tor. Lewa strona ogrodu będzie zabezpieczona Żywotnikiem odmiany ‚Brabant’ oraz żywopłotem z grabu.

Na tyle ogrodu znajduje w okolicach tarasu zaproponowano ogród japoński oraz fontannę, która podkreśli charakter tego miejsca.